0dc3d-657x313c

DATA CENTER/YAPISAL KABLOLAMA

 

Her marka fiber kablo, connector, couplor, fiber path panel, fusion (füzyon) ile sonlandırma kutusu, fiber patch cord Fiber kablolama, sonlandırma, test (OTDR dahil), etiketleme, fiber splice Bakır kablolama ürün ve hizmetleri:

Her marka bakır kablo (UTP, FTP, STP) (cat5, cat5e, Cat6, Cat7), RJ 45 module, connector, patch panel, organiser, patch cord Bakır kablolama, sonlandırma, test, etiketleme

 

1. Doğru Tasarım ve Projelendirme

Yapısal kablolama sistemlerinin temel çıkış felsefesi baştan genişleyebilir bir yapı sağlamaktır. Günümüzde şirketlerde genişleme ve büyümeler genelde öngörülememektedir. Ya da öngörülse de 5 yıl sonra gerçekleşecek bir büyümeyi öngörerek buna uygun kablolama altyapısı hazırlamak maliyetli olmaktadır. Bu nedenlerle en önemlisi genişlemelere uygun bir altyapı hazırlayabilmektir.

 

2. Kaliteli İşçilik

DataCenter2-SMALL.82124105_large

     Projelendirme kadar önemli ikinci bir konu da işçiliktir. İşçilik kalitesi kablolama altyapısının kalitesi anlamına da gelmektedir. Çünkü en iyi marka kablolama ürünlerini de kullansanız işçiliğiniz iyi değilse performans beklemeniz yanlış olacaktır.

 

3. Test, Etiketleme ve Dokümantasyon

3d-man-growing-data-center

     Gerçekleştirdiğimiz kablolama projelerinde tüm kablolar test edilerek, bellli bir numaralandırma sistemi ile etiketlenir. Yerleşim planları üzerinde kablo güzergahları ve priz noktaları işlenerek proje dosyası sistem kullanıcılarına teslim edilir. Genişleme ihtiyaçlarında veya arıza tespitinde proje dokümantasyonu vazgeçilmezdir